BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žilvinas Šilėnas: Žaliasis totalitarizmas

Anot BBC, kad Europos Parlamente (EP) užregistruotas pasiūlymas uždrausti gaminti automobilius, kurių maksimalus greitis siekia daugiau nei 162 km/h. Be to tas pats britų atstovas taip pat siūlo įteisinti, kad penktdalis automobilių reklamos būtų skirta kuro suvartojimui ir išmetamam CO2 kiekiui.

Nuostabu. Anksčiau – pasiūlymai uždrausti įprastines kaitrines lemputes, dabar – greitus automobilius. Kas toliau? Gal uždrausti spalvotus rūbus (nes dažymui irgi eikvojama energija)? O gal riboti dušo trukmės laiką?

Kad ir kaip bebūtų juokinga, realybė yra gąsdinanti. Centrinio planavimo ir šiaip nurodinėjimo kaip kam elgtis šalininkai pakeitė raudonas vėliavas į žalias, ir toliau plečia savo įtaką į visas mūsų gyvenimo sritis. Nenuostabu, kad tokiems laisvę varžantiems veiksmams pateisinti reikalingas šiltnamio efekto baubas, kurio tyrinėjimai jau seniai tapo ne mokslo, o politikos sritis.

Sąsajos su George Orwell kūriniu “1984″, manau, daugiau nei akivaizdžios.

Jei jus „palietė“ Al Gore „Nepatogi tiesa“ (Inconvenient Truth) ir jums atrodo, kad planeta pavojuje, siūlyčiau pažiūrėti „Patogus melas“ (A Convenient Fiction). http://www.aconvenientfiction.com

Rodyk draugams

Remigijus Šimašius: Susitarimai, prievarta ir darbas per švenčių dienas

Seimas pradėjo svarstyti siūlymą uždrausti dirbti švenčių dienomis. Iniciatyvos tikslas tarsi kilnus ir suprantamas - galimybė šventes švęsti – labai svarbi. Tačiau kas pasvers tai, kiek svarbu tam pačiam darbuotojui už darbą per šventes gauti dvigubą atlyginimą. Galiausiai, juk yra netgi ir tokių, kurie, galbūt gali visai nenorėti šventės švęsti, nes arba yra vienišas ir jam šventės tik depresiją varo, arba, tarkime, yra pravoslavas ir jam Kalėdos kitą dieną ateina. Galiausiai, kiek iš tikrųjų problema yra gili? Juk apsilankius parduotuvėje Kūčių pavakare dirba visos kasos, o Kalėdų rytą – kas yra buvęs parduotuvėje?.. Va būtent – jei ir dirba,, tai paprastai tik viena kasa iš keliolikos ar net daugiau. 

Tačiau svarbiausias dalykas, kurį gal kaip nors visgi  galėtų pastebėti politikai yra tai, kad jei leistume prekybininkams patiems susitarti, tai gal nereikėtų ir įstatymo. Teisingai pastebi įstatymo iniciatorė Seimo narė Birutė Vėsaitė, kad dirbti per šventes skatina konkurencinis spaudimas. O jeigu mes leistume sudaryti kartelinį susitarimą? Tarkime, kad prekybos centrai nedirba Kalėdų pirmą dieną. Rezultatas būtų paprastas – jie būtų nubausti Konkurencijos tarybos. O ką daryti, jei patys prekybininkai nori tokio apribojimo? Akivaizdu – kreiptis pagalbos į politikus. Juk gyvename iškreiptų veidrodžių pasaulyje: susitarti su konkurentu negalime, o kreiptis į valdžią, kad konkurentą priverstų – tiesiog puiku ir labai socialiai atsakinga.

 

 

 

 

 

 

 

Rodyk draugams