BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaetana Leontjeva. Ron Paul: net toks apgavikas kaip Bruno neturėtų mokėti mokesčių

Naujajame savo filme “Bruno”, Sacha Baron Cohen’as išdūrė Ron Paul’ą – įžymųjį libertarą, JAV kongresmeną. Cohen’as įkūnija pagrindinį filmo herojų Bruno, kuris yra austras, gėjus, TV vedėjas. Ankstesniame filme jis vaidino ne mažiau pagarsėjusį kazachų žurnalistą Boratą. Bruno apgaule įviliojo p. Paul’ą duoti jam interviu – p. Paul’as manė, jog interviu bus apie austrų ekonomiką…

Kalbėdamas apie šį atsitikimą vienoje radijo laidoje, p. Paul’as teigė, jog tikrai apmaudu, kad Cohen’as apgavystės būdu įvilioja žmones į interviu, o vėliau žiūrovai tokias apgavystes apdovanoja milijonais dolerių. Kai laidos vedėjas pasakė, jog gal ši filmo ištrauka padės reklamuoti Bruno filmą ir mokėti mokesčius, užkietėjęs liberataras p. Paul’as atsakė “O, bet aš nenoriu, kad žmonės mokėtų mokesčius! Matot, turiu būti nuoseklus, kai valdžia gauna tuos pinigus, jie panaudojami tam, kad reguliuotų mane ir tave, gal jie uždarys tavo radijo šou ar panašiai… Nenorim, kad jie turėtų pinigų – net ir iš tokių žmonių, kaip šis.” Paklausyti visą pokalbį galite čia.

ron paul  bruno

Rodyk draugams

Vytautas Žukauskas: Napoleono labdara

image Kartais itin nustebina kai kurie argumentai, išsakomi prieš biudžeto lėšų taupymą. Pavyzdžiui:

Negatyvu tai, kad mažindami valstybės išlaidas mažiname ir vartojimą. Tai lemia mažesnį mokesčių surinkimą, dėl to mažėja biudžeto pajamos. Vadovaujantis elementaria ekonomine logika, valstybės biudžeto mažinimas atsisuka prieš mus kitu galu.”, E. Masiulis

Ši “elementari ekonominė logika” primena “Napoleono labdarą”, kai didysis Napoleonas liepdavęs pirma iškasti, paskui užkasti griovius, sakydamas, jog “Rezultatas neturi reikšmės. Mums svarbu, kad gerovės dalis tektų dirbančiųjų klasėms”.

Argumentai panašesni, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio: “gerovės dalis tenkantis dirbančiųjų klasėms” šiandieniniu ekonomikos žargonu ir reiškia “mažindami išlaidas - mažiname vartojimą”. Išraiška kita – turinys, per kelis šimtus metų – nepasikeitęs.

Keista ir liūdna, kai sprendimuose dėl valstybės biudžeto lėšų didinimo ar mažinimo figūruoja argumentai neturintys nieko bendra su lėšų tikslingumu ir efektyvumu. Tai kodėl gi leidžiamos tos biudžeto lėšos? Ar dėl to, kad kažkas jas “suvartotų” ir dar dalis atgal į biudžetą sugrįžtų?

Biudžeto pajamų surinkimas nėra joks biudžeto lėšų panaudojimo tikslas. Išleisti 100 lt. nežinia kam, jog paskui iš jų “atgautum” 20 lt. – tokia “elementari ekonominė logika”  įmanoma tik viešajame sektoriuje.

Rodyk draugams