BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žilvinas Šilėnas: Jei esi žaliasis – leidžiama užsiimti chuliganizmu

Globalinio atšilimo propaganda pasiekė aukštumas. Štai Europos Komisijos atstovybė finansuoja ir platina filmuką, kurio siužetas maždaug toks: vaikas apsirengęs pandos kostiumu prakiurdo automobilio padangą ir liepia važiuoti dviračiu. http://www.youtube.com/watch?v=YcShcgLRgSE arba pačiame atstovybės puslapyje http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/14092009_padek_pandai_lt.htm

Pirma, EK aiškiai parodo kokių priemonių reikia imtis prieš tuos, kurie nepaklūsta diktatui ir ruošiasi galvoti savo galva - prievarta ir turto sugadinimas. Kitaip tariant, arba važiuoji su dviračiu, arba nevažiuoji iš viso.

Antra, nereikalingos ES ir nacionalinės institucijos skirtos audiovizualinio turinio kontrolei, tiesiog per galvą verčiasi besistengdamos pateisint savo egzistavimą - reguliuoja, kokiais intervalais per TV galima rodyti reklamą, kokius vaizdus galima rodyti, o kokių ne. Tuo tarpu į ši „socialinė reklama” ne tik kad niekam neužkliuvo, bet ją finansuoja ir platina pati valdžia. Ko tuomet stebėtis, kai nenaudeliai išdaužo automobilio langus ar dar kitaip niokoja turtą (kas beje vyksta kitose šalyse)? Jie tik seka valdžios finansuojamos „socialinės reklamos” pavyzdžiu.

Galim tik įsivaizduoti, koks triukšmas būtų kilęs, jei panašaus pobūdžio reklamą platintų ES politikai prieštaraujanti grupė. Įsivaizduokime kokie nors „socialinę reklamą”, kurioje sudaužoma imigranto parduotuvės vitrina. Arba „socialinę reklamą”, kur automobilis pervažiuoja neleistinoje vietoje pastatytą dviratį. Garantuoju, kad tokia reklama būtų buvusi pasmerkta, o jos rengėjai pavadinti nusikaltėliais ar mažų mažiausiai nesubrendėliais.

O dabar visi tyli, visiems viskas gerai - nuo „partinės linijos” nenukrypta. Ką gi, belieka laukti ES finansuojamos Orveliškos „neapykantos dviminutės” nukreiptos į ES glaudesnės integracijos priešininkus.

Rodyk draugams

Žilvinas Šilėnas: 50 būdų, kaip išleisti mokesčių mokėtojų pinigus

Liberalus institutas Open Europe, publikuoja smagią, tačiau - kas baisiausia – tikrą ataskaitą apie ES pinigų švaistymą: 50 new examples of EU waste. Ataskaitą galima kritikuoti dėl išsamumo, tačiau ji įdomi tuo, kad galima pamatyti kai kuriuos konkrečius juokingus projektus. Kitaip tariant , ta ataskaita tik „viršūnėlės“ to, kaip valdžia neatsakingai leidžia žmonių pinigus.

Įpatingai įstrigo šis pavyzdys (laisvas vertimas - mano paties). Europos Komisija remia „inovatyvią animaciją internete - Helpisodes“ kur 12 animacinių veikėjų, pavadintų „padėjėjais“ padeda žmonėms mesti rūkyti. Tai yra dalis 72 milijonų Eurų kampanijos prieš rūkymą dalis, kuriai įsigyta „didelis pripučiamas objektas keliaujantis po 25 ES sostines “. Tuo pat metu ES ir toliau subsidijuoja tabako auginimą Europoje, kuris mokesčių mokėtojams kainuoja 293 milijonų Eurų per metus.

Pirma, dabar gal ir juokinga, bet netrukus Lietuva nustos iš ES gauti daugiau, nei sumoka, tad visose panašiose veiklose dalyvaus ir mūsų pinigai. Antra, pasiknisus giliau, kur nuteka pinigai Lietuvoje, panašių ar dar net baisesnių pavyzdžių, spėju, rastume su kaupu.

Tik niekaip nesuprantu, kodėl mokesčių mokėtojui, norint sužinoti kur tiksliai naudojami jo sumokėti pinigai, reikia „knistis“. Mokesčių inspekcija, tikrindama verslą, išnagrinėja kiekvieną sąskaitą faktūra ar kasos čekį. Tai kodėl to pačios tvarkos nepritaikius valdžiai, o rezultatų nepaviešinus?

Rodyk draugams