Vienoje iš mano mėgstamiausio serialo “Seinfeld” serijoje vyksta labai juokinga scena, turinti ir ekonominį aspektą, tad norėčiau šia scena su jumis pasidalinti :) Ji yra patalpinta į youtube svetainę čia ir prasideda maždaug 1.05min. Žodžiu, Jerry draugas George pasakoja, kaip mokykloje kas savaitę dėdavo po 50 centų į banko sąskaitą, tačiau nuo šeštos klasės jokių pinigų į sąskaitą nebedėjo ir buvo jau visiškai apie ją pamiršęs. Įsivaizduokit jo nuostabą, kai gavo laišką, kuriame rašoma, jog jo sąskaitoje jau susikaupė $1900!

Tuomet George ištaria tiesiog genialią, nors-užmušk-juokingą frazę: “ “Interest” – it’s an amazing thing! You make money without doing anything”. Dar juokingiau yra tai, kad George galvoja pastatyti tuos pinigus arklių lažybose, o Jerry pasiūlymą įdėti susikaupusią sumą į banką George net neišgirsta. Jis nenori dėti pinigų į banką – jis nori juos panaudoti lažyboms, į ką Jerry atsako - “You mean you want to lose it?” :) Iš tikrųjų, ir kodėl gi reikėtų dėti pinigus į banką, kokia iš to nauda…

Ar palūkanos tikrai mokamos už “nieko nedarymą”? Norintiems sužinoti daugiau apie palūkanas, siūlau paskaityti ištrauką iš Ludwig von Mises knygos “Human action”.

Rodyk draugams