Institute užtikau įdomią 1988 metų knygelę „Jėgų telkimo metas”. Kaip teigia aprašymas „Knygelę sudaro trys straipsniai iš laikraščių „Pravda”, „Sovetskaja kultūra” ir „Izvestija, skirti pasiruošimui XIX sąjunginei partinei konferencijai”. Ant viršelio puikuojasi planinės ekonomikos reliktas - kaina - „25 kp” (bet prisiminus šių laikų politikų siūlymus, pvz., etiketėje žymėti, kiek kainavo iškepti duoną, tai „25 kp” ant viršelio - joks reliktas).

Viename iš straipsnių Otas Lacis atsako į skaitytojo laišką ir bando paaiškinti, kad TSRS susiduria su daug ekonominių problemų. Toks vertinimas ypač įdomus, nes pateikia „anų laikų” žmogaus požiūrį į tuometinę situaciją. Spėju, kad daug jaunesnių žmonių apie TSRS žino tik iš pasakojimų. O kai pasikeis kartos, ir nebeliks žmonių gyvenusių „anais laikais”, spėju, kad apie TSRS bus pradedami kurti mitai, esą ten gyventi buvo visai gerai, kad visi buvo sotūs, laimingi, šiltai aprengti. Juolab, kad panašių mitų pilna ir dabar.

Prisegu skenuotą ištrauką iš Oto Lacio straipsnio „Mūsų laikų pasakos”. Mintys ypač blaivinančios ir aktualios tiek faktais, tiek požiūriu (Jei skenuotą tekstą “nukerpa”, paspauskite ant jo, ir jį atidarys atskirai).

Rodyk draugams