Tuo metu, kai rašiau šį blogo įrašą, staiga buvo priimtas nekilnojamojo turto mokestis gyventojams. Įrašą pateikiu, kokį jį rašiau…

Ekonominius ir kitus argumentus, kodėl nekilnojamojo turto mokesčio gyventojams nereikia įvesti, mano kolegos ir aš esame daug kartų išdėstę (paskaityti juos galite čia ir čia), tad šiandien rašau ne apie tai. Mane sudomino gyventojų nuomonės apie NT mokestį, kurias gyventojai pateikė į Delfi svetainėje piliečiams užduotą klausimą. Kažkas mano, kad apmokestintas turi būti antras ir paskesnis būstas, kažkas siūlo nustatyti 100 tūkst. litų neapmokestinamą vertę, dar kažkas mano, kad nustatyti reikia neapmokestinamo ploto dydį. Džiugu, kad atsirado prieštaraujančių šiam mokesčiui.

Vis dėlto tos diskusijos apie NT mokestį ir neapmokestinimą pagal vertę ar plotą labai primena Seime verdančias diskusijas. Kiekvienas turi savo nuomonę, o suderinti jų kol kas nepavyksta. Tai, ką vakar svarstymo metu matėme Seimo posėdžių salėje verčiau primena “brainstorm” sesiją, “apsišaudymą” idėjomis ir nuomonėmis. Neįtikėtina, kad mokestį norima priimti iki galo net neišdiskutavus mokesčio koncepcijos.

Dažnai tekdavo girdėti argumentą, kad NT mokestis gyventojams suteiktų savivaldybėms daugiau savarankiškumo, tai taptų finansiniu šaltiniu, iš kurio būtų galima gerinti aplinką, sutvarkyti miesto infrastruktūrą. Štai ir Vyriausybės programoje buvo įtvirtinta tokia nuostata: ‘”Įvesime nekilnojamojo turto mokestį gyventojams ir iš šio mokesčio pajamų
sudarysime savarankišką finansinių išteklių šaltinį savivaldybėms.” Tačiau Vyriausybės išvadoje dėl šio mokesčio buvo pasiūlyta, kad mokestis būtų mokamas į valstybės biudžetą. Vadinasi, pati Vyriausybė pamynė savo programos įtvirtintą nuostatą!

Čia mano blogo įrašas ir nutrūksta, man sužinojus, kad šis mokestis ką tik priimtas.

Patiko (0)

Rodyk draugams