Seimui patvirtinus 2008 metų biudžetą netrūksta krokodilo ašarų. Vieni sako, kad geriau toks biudžetas nei jokio, todėl už jį ir balsavo. Kiti už biudžetą nors ir nebalsavo bei kritikuoja jį iš peties, tačiau patys nuolat prisideda prie vis gilesnio lindimo į mokesčių mokėtojų kišenes vardan vis naujų ir naujų gražių tikslų.

Jei būtų tokia Tado Blindos premija, skirta tiems, kurie labiausiai pasižymėjo atimant gėrybes iš vienų ir atiduodant kitiems, tai kartu su Socialinių reikalų ir darbo ministre į laimėtojus neabejotinai pretenduotų ir kai kurie liberalai.

Štai pavyzdžiui Seimo narys, beje, priklausantis frakcijai, kuri teigia, kad “Prireikus Seimas gali ir turi dirbti iki Kalėdų ir po jų, kad Naujuosius metus pasitiktume su geresniu, mažiau išlaidžiu ir labiau ekonominę padėtį atitinkančiu biudžetu“.

Jo manymu 2008-ųjų šalies pajamų ir išlaidų planas yra “išlaidavimo ir valdančiųjų pasipuikavimo” biudžetas: “Milijonus išleisime Valdovų rūmams, savireklamai, o vaikai darželiuose šals, mokytojai badmiriaus, policija nesugebės užkirsti kelio nusikaltimams, nes neturi transporto”. Viskas tarsi ir logiška bei pagrįsta, tačiau…

Kiek anksčiau jis teigia, kad „šįsyk norėčiau atkreipti dėmesį į Seimo sprendimą pritarti Išmokų vaikams įstatymo pataisai, pagal kurią 50 Lt mėnesinės išmokos bus mokamos visiems vaikams, o ne tik nuo 3 iki 9 metų amžiaus, kaip kad numato šiuo metu galiojantis įstatymas. Esu įsitikinęs, jog ligšiolinė tvarka buvo ne kas kita, kaip vaikų diskriminacija dėl amžiaus: devynerių metų vaikas valstybei kažkodėl daug vertingesnis, nei dešimties. Sulaukei dešimtojo gimtadienio – išmokas pamiršk. Šį nesąmonė ilgą laiką buvo teisinama „tradiciniu” ir „neatremiamu” Vyriausybės argumentu: visiems lėšų nepakanka.“

Kiti šio Seimo nario siūlymai (pavyzdžiui: 1, 2), susiję su biudžeto išlaidų didinimu irgi įspūdingi. O su visa šlovingų pasiūlymų valstybės išlaidoms istorija bei kiek gali pasiūlyti vienas asmuo galima susipažinti čia.

 

 

 

 

 

Rodyk draugams