Ar kas nors gautų daugiau darbo užmokesčio jei būtų priimtas kovo mėnesį Seime užregistruotas įstatymo projektas (XIP-3038), įvedantis progresinį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą? Niekas.

1

Grafike parodyta, kiek darbo užmokesčio pagal darbo sutartį gauname “į rankas” priklausomai nuo to, koks darbo užmokestis “ant popieriaus”. Raudona linija vaizduoja dabartinę situaciją, o mėlyna – situaciją įvedus progresinį GPM tarifą pagal minėtą įstatymo projektą. Kaip matyti iš grafiko, nei vienoje pajamų grupėje mėlyna linija nėra aukščiau raudonos. Tai reiškia, kad progresinių mokesčių įvedimas nepadidintų niekieno pajamų, o tik sumažintų tų žmonių pajamas, kurie “ant popieriaus” gauna daugiau nei 4000 Lt.

Žemiau esančioje lentelėje parodyta, kiek darbo užmokesčio „į rankas“ gauna žmogus priklausomai nuo jo pajamų „ant popieriaus“, ir koks yra efektyvus mokesčio tarifas (įskaitant visus išskaičiuojamus mokesčiu, t.y. GPM, išskaičiuojamus Sodrą ir privalomą sveikatos draudimą) dabar, ir įvedus progresinį GPM tarifą.

2

Patiko (5)

Rodyk draugams