Švietimo ministrė galėjo su džiaugsmu pranešti, kad iš privatizavimo fondo švietimui skirta 100 mln. litų. Įvairiems geriems dalykams. Švietimo ir mokslo ministerijos interneto puslapyje paskelbtame pranešime spaudai teigiama, kad:

 

„Dar iki šiol šimtas penkiasdešimt dviejų mokyklų mokiniai naudojasi lauko tualetais. Perspektyviausioms bendrojo lavinimo mokykloms šiuolaikiškiems sanitariniams mazgams įrengti iš Privatizavimo fondo lėšų skiriama 1571 tūkst. litų. Taip pat bus įrengtos šiuolaikiškos nuotekų tvarkymo sistemos, kad nuotekos nepatektų į aplinką. Dėl to bus mažinamas aplinkos užterštumas, pagerės mokymosi sąlygos.“

 

O ką apie tai sako higienos taisyklės?..

 

Atitinkama higienos norma 21:2005 paskelbta „Valstybės žiniose“, 2005, Nr. 76-2770, skelbia, kad

 

„Mokyklos gali būti steigiamos ne aukštesniuose kaip 4 aukštų pastatuose“, kad „Mokyklos pastatas sklype turi būti orientuotas taip, kad mokymo klasės, mokymo kabinetai būtų orientuoti į pietus, rytus, pietryčius, pietvakarius, biologijos kabinetas – į pietus, informatikos kabinetas – į šiaurę“.

 

O kas dėl tualetų? Štai kas:

 

„Kiekviename aukšte turi būti įrengiamas tualetas su prausykla, atskirai mergaitėms ir berniukams. Jų išorinės durys neturi būti priešais mokymo, ugdymo patalpų duris. Tualetuose kabinos turi būti įrengiamos su uždaromis durimis.

 

70. Tualeto su prausykla patalpoje turi būti asmens higienos priemonių: tualetinio popieriaus, muilo, rankų džiovintuvas (ar vienkartiniai rankšluosčiai).

71. Sanitarinių įrenginių skaičius priklauso nuo mokinių skaičiaus, tačiau turi būti ne mažesnis kaip:

71.1. 1 unitazas dvidešimčiai mergaičių;

71.2. 1 unitazas ir 1 pisuaras trisdešimčiai berniukų;

71.3. 1 praustuvas trisdešimčiai mokinių; 

 71.4. 1 dušo ragelis 5 mokiniams dušinėse.“

 

Jeigu nusprendėte steigti privačią mokyklą, patikėkite, visa tai bus įgyvendinta 100 procentų. O dėl valstybinių – primenu: „dar iki šiol šimtas penkiasdešimt dviejų mokyklų mokiniai naudojasi lauko tualetais“.

Rodyk draugams